Nowości O nas Hodowla
Nasze championy Rozmaitości Ksiega Linki Kontakt
 

 

 

Miot "B" już na świecie!

 


więcej w zakładce miot B

 

Nowości

 

**

22 lutego 2021

Czas pędzi w szalonym tempie i 4 tydzień życia naszych szczeniąt dobiega końca.
Maluchy rosną i rozwijają się świetnie! Obecnie intensywny etap rozwoju w ich życiu, więc żłobek przerobiliśmy na przedszkole i szczenięta mają do dyspozycji cały pokój, choć chętnie wychodzą dalej. Bawią się ze sobą, podgryzając się wzajemnie testując swoje nowe ząbki - wszystkie szczenięta mają zgryz prawidłowy, czyli nożycowy. Posiłki zaczęły jeść z indywidualnych miseczek. Rózia nadal rewelacyjna w matkowaniu, dogląda, pilnuje, opiekuje się maluchami, jeszcze karmi choć zdecydowanie rzadziej. Cały repertuar psich zachowań też już rozwinięty - powarkują, szczekają, machają ogonkami, są cudowne
Dzisiaj kolejna sesja indywidualna naszych uroczych modeli Zapraszamy do galerii szczeniąt!

 

Rhodesian

**

16 lutego 2021

Nasi mali i cudni podopieczni rosną, rozwijają się pięknie i są coraz bardziej kontaktowe. Szczenięta  bawią się ze sobą, podgryzają się wzajemnie, merdają ogonkami, rozwija się cały wachlarz psich zachowań.  Słuch się rozwija nadal, ząbki rosną i przebijają się już przez dziąsła, więc nastał czas na konkrety poza mleczkiem, choć jeszcze w formie papkowatej.
Dzisiaj pierwszy, indywidualny posiłek - czyli nauka jedzenia z miseczki. Rosołek z indykiem i żółtkami potraktowany blenderem cieszył się jak zawsze powodzeniem u szczeniąt

Rhodesian

Rhodesian Rhodesian

 Nowe zdjęcia w galerii ‘miotu B’

**

10 lutego 2021

Nasze cudne maluchy skończyły 2 tygodnie, a to znaczy, że trzeci tydzień życia szczeniąt z ‘miotu B’ nabrał biegu.  Faza noworodkowa za nimi, teraz faza przejściowa, czyli czas na widoczne zmiany w rozwoju maluchów.
Wszystkie szczenięta rosną zdrowo i rozwijają się prawidłowo. Oczka już są otwarte, lecz wzrok nadal się rozwija, na tym etapie nie widzą, a reagują jedynie na światło. Pojawiły się też pierwsze odgłosy wokalne. Szczenięta zaczęły nieporadnie przemieszczać się na łapkach, odkrywają powoli najbliższe otoczenie, rodzeństwo i matkę. Zaczynają się pierwsze próby kontaktu pomiędzy nimi poprzez lizanie i żucie. Są absolutnie rokoszne!
Rózia nadal cudnie matkuje maluchom, chętnie karmi i zajmuje się swoim potomstwem.
Z zabiegów pielęgnacyjnych, to wczoraj obcięłam całe mnóstwo maleńkich pazurków, jakieś 198 łącznie z przypiłowaniem, by nie raniły delikatnej skóry sutków Rózi

No i dzisiaj miały kolejną sesję indywidualną! Łatwo nie było, bo Rózia stwierdziła, że też będzie się focić, a rude kluchy  jak zwęszyły mamuśkę, to miały jeden cel! Jak najszybciej dostać się do mleka Natomiast po około 3 godzinach udało się nam wykonać zdjęcia całej cudnej gromadce

Zapraszamy do galerii indywidualnych i grupowej szczeniąt!

Rhodesian Rhodesian Rhodesian

Rhodesian Rhodesian

**

6 lutego 2021

Dzisiaj 7 urodziny naszej szczęśliwej, cudnej 13- stki z miotu L (Luksus& Waceera ) i mojej Lu -Lubaya Manga Makorikori

Naszym wychowankom, a dzisiejszym solenizantom życzymy zdrówka i samych wspaniałości uściskania dla każdego rudzielca, a naszym rodzinkom ślemy ciepłe pozdrowienia

 

Rhodesian
Rhodesian Rhodesian

**

5 lutego 2021

Dzisiaj mija 9 doba życia naszych szczeniąt z miotu ‘B’

Nasza dzielna mamuśka Rózia ma się świetnie i matkuje swojemu potomstwu doskonale!  My natomiast dogadzamy jej kulinarnie, więc mleka dostatek, toteż maluchy cudownie rosną w oczach! Wczoraj, w ósmej dobie życia podwoiły już swoją masę urodzeniową. Rozwijają się zdrowo i bardzo ładnie, powoli otwierają się już oczka.

Rhodesian

Zapraszamy do galerii grupowej szczeniąt z 2 tygodnia życia.

 

**

29 stycznia 2021

Galeria szczeniąt ruszyła Na chwilę obecną zapraszamy do galerii grupowej szczeniąt z miotu B.

**

29 stycznia 2021

Mocno wyczekiwany przez nas miot ‘B’ jest już na świecie!!

Moja ukochana Rózia urodziła 11 cudnych szczeniąt! Mamy 6 chłopaków i 5 dziewczynek ( 2 chłopców i 1 dziewczynka zgubiły pręgę w brzuchu mamy .

Poród zaczął się rano 27 stycznia, w 60 dniu ciąży. Chwilę przed godziną 11 przyszło na świat pierwsze szczenię, ostatnie urodziło się w środku nocy. Poród był długi, ale spokojny, bez komplikacji.
Rózia czuje się dobrze! Jest fantastyczną mamą i troskliwie opiekuje się swoim, pierwszym potomstwem. Szczenięta mają silny odruch ssania, są silne i zdrowe. Jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Niebawem więcej informacji odnośnie szczeniąt, tylko chwilkę odpoczniemy uruchomimy też galerię maluchów!

Na zdjęciu dumna mamuśka Rózia i szczenięta w pierwszej dobie życia!

 

Rhodesian

 

**

23 stycznia 2021

Chwilę minęła od ostatniej aktualizacji, zatem śpieszymy donieść, iż u nas wszystko w najlepszym porządku!
Nasza cudna mamuśka Rózia czuje się świetnie, apetyt jej, dopisuje, jest już słusznych rozmiarów, więc zdecydowanie dużo odpoczywa.
W środę byliśmy na kolejnym, kontrolnym Usg, maluchy rozwijają się prawidłowo, teraz już w spokoju będziemy oczekiwać narodzin!
Poniżej nasza dzisiejsza Rózia w 56 dniu ciąży.

Rhodesian Rhodesian Rhodesian

 

**

10 stycznia 2021

Witamy w Nowym Roku!

Meldujemy się ponownie po przerwie świąteczno- noworocznej

Nasza przyszła mamuśka ma się doskonale, nabrała już okrąglejszych  kształtów, dużo odpoczywa, spaceruje w swoim tempie, apetyt jej  dopisuje bardzo, więc dogadzamy jak możemy.

W piątek byliśmy na kolejnym, kontrolnym  Usg, maluchy rosną i rozwijają się prawidłowo, więc w spokoju oczekujemy narodzin szczeniąt.

Poniżej, wrzucamy kilka zdjęć naszej cudnej  Rózi w 43 dniu ciąży.

Rhodesian Rhodesian Rhodesian

Rhodesian Rhodesian

Rhodesian Rhodesian

**

 

ARCHIWUM 2020
ARCHIWUM 2019 ARCHIWUM 2018
ARCHIWUM 2017 ARCHIWUM 2016
ARCHIWUM 2015 ARCHIWUM 2014
ARCHIWUM 2013 ARCHIWUM 2012
ARCHIWUM 2011 ARCHIWUM 2010
ARCHIWUM 2009 ARCHIWUM 2008

 


© Izabela Gołąb - Hodowla Rhodesian Ridgeback | Projekt Ane-Mon 2009 |Wszelkie prawa zastrzeżone
FCIZKwP