Nowości O nas Hodowla
Nasze championy Rozmaitości Ksiega Linki Kontakt
Nasze szczenięta

 

Jeżeli jesteś miłośnikiem rasy, bądź jesteś zainteresowany  rasą Rhodesian Ridgeback, to przypuszczalnie masz już pojęcie, co to za psiak, z tego RR-a !

Jeśli jednak, tylko spodobał Ci się pies rasy Rhodesian Ridgeback, to koniecznie przeczytaj wszystko, co możliwe na temat tych wyjątkowych psów, a możliwe, że za chwilę dołączysz  do  grona  pozytywnie zakręconych na punkcie rudzielców z pręgą na grzbiecie, o  majestatycznym wyglądzie!

Rhodesian ridgeback, więcej na jego temat znajdziesz w dziale o rasie.

Dużo niezbędnych informacji dla przyszłych właścicieli Ridgebacków, znajduje się na stronie Klubu Rasy Rhodesian Ridgeback, do którego należymy.
Ponadto  internet, książki to także cenne źródła informacji, z których można wiele się dowiedzieć.
Na naszej stronie na razie można znaleźć podstawowe informacje lecz  stale jest i będzie rozbudowywana.

Nasze psy żyją z nami w naszym domu, są naszą radością i członkami naszej rodziny. Pragniemy, aby nasze szczenięta trafiły przede wszystkim do rodzin, które są przekonane, że pragną mieć psa i to rodezjana, są w stanie zapewnić należytą opiekę na wiele lat, wychowanie, troskę, a wybrana rasa pasuje do ich stylu życia oraz ich samych.
Jestem także przekonana, iż trzymanie rodezjana w kojcu na zewnątrz nie wyjdzie mu to na dobre, ridgebacki to psy, które źle znoszą samotność  i izolację, w ten sposób można jedynie zmarnować jego cudowną naturę! Jeśli chcesz rodezjana upchnąć w budzie, daruj sobie i nie dzwoń do nas!

 

Dobro i przyszłość naszych  szczeniąt jest dla nas najważniejsze, dlatego też są odchowywane w najlepszych dla nich warunkach, odpowiednio żywione i socjalizowane, ponadto pragniemy poznać w miarę możliwości przyszłych właścicieli.
W 3 dobie życia szczeniąt wprowadzamy Program Wczesnej Stymulacji Neurologicznej, ponadto w 7 tygodniu życia maluchy mają  wykonane testy psychiczne PAT (Volharda),  które pozwalają orientacyjnie określić ich osobowość i temperament, a tym samym lepiej dopasować do preferencji  nowych właścicieli.

Psiaki powędrują do nowych domów po ukończeniu 8-go tygodnia życia,  po zakończeniu odpowiedniego programu profilaktycznego, zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień, odrobaczone, zachipowane oraz po przeglądzie miotu w Związku Kynologicznym.

Szczenięta z naszych miotów będą pochodzić zawsze ze skojarzeń, po rodzicach  spełniających wszelkie dodatkowe  wymogi hodowlane Klubu Rasy Rhodesian Ridgeback w Polsce.

***

 Zatem, decydując się na szczenię otrzymacie od nas:

  • rzetelną informacje o psiaku,  jego stanie zdrowia, ewentualnych wadach, które dyskwalifikują je wystawowo, bądź pod kątem  hodowli;
  • umowę kupna-sprzedaży psa, w której określone są szczegółowe warunki, dotyczące wymogów i obowiązków dla obu stron;
  • metrykę urodzenia, na podstawie której Związek Kynologiczny wystawia rodowód oraz kserokopie wszystkich dodatkowych  dokumentów związanych z miotem;
  • książeczkę zdrowia oraz małe co nieco, w postaci wyprawki
  • szczegółowe informacje na temat  dalszego postępowania, po przyjeździe do domu, sposobu karmienia, wychowania, szkolenia, czy wystawiania;
  • oraz naszą gwarancję, że będziemy w stałym kontakcie, bez względu na wiek;

 

Czego oczekujemy od Was?

Przede wszystkim pełnej świadomości, z czym się wiąże decyzja o nabyciu psa!

A później:

Mądrej miłości do psa, opieki nad nim, odpowiedniego szkolenia, żywienia, jednym słowy, tak jak już powyżej napisałam dobro szczeniąt jest dla nas najważniejsze i tego też oczekujemy od Państwa.

Stały kontakt z nami mile widziany a wręcz wskazany !

Jeżeli   nadal jesteś zainteresowany rasą oraz  szczeniakiem od nas  to zapraszam do kontaktu.

***

Polecana literatura dla przyszłych właścicieli:

Książek na temat wychowania, szkolenia psa, czy też pierwszych chwil razem, gdy w naszym domu pojawia się szczenię jest bardzo dużo. Stojąc w księgarni, czy przeglądając strony internetowe zastanawiamy się często, którą pozycję tak naprawdę wybrać? Dlatego poniżej proponuję lektury, które moim zdaniem warto przeczytać!

Poniższe pozycje jako wręcz lektury obowiązkowe, proponują także osoby, które na co dzień zajmują się treningiem psów, a więc mają ogromną wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim praktyczną!

1. „Szczenię doskonałe”- Gwen Bailey
2. „Szkoła szczeniąt” - Gwen Bailey
3. „Jak rozmawiać z psem”- Stanley Coren
4. „Pies i człowiek” - Jean Donaldson
5. „Sygnały uspakajające”- Turid Rugaas
6. „Posłuszeństwo na co dzień”- Inki Sjosten
7. „Nasz wierny przyjaciel pies”- Patt Miller
8. „Przechytrzyć psa’- Terry Ryan
9. „Aria, do mnie! Skuteczna nauka przywołania”- Jacek Gałuszka
10. „Kliker. Podstawowe wiadomości na temat treningu z użyciem klikera”- Andrzej Kłosiński
11. „Kliker – skuteczne szkolenie psa” - Karen Pryror
12. „Najpierw wytresuj kurczaka”- Karen Pryror

**


© Izabela Gołąb - Hodowla Rhodesian Ridgeback | Projekt Ane-Mon 2009 |Wszelkie prawa zastrzeżone
FCIZKwP