Nasze szczenięta

Jeżeli jesteś miłośnikiem rasy, bądź jesteś zainteresowany rasą Rhodesian Ridgeback, to przypuszczalnie masz już pojęcie, co to za psiak, z tego RR-a! 

Jeśli jednak, tylko spodobał ci się rodezjan, to decyzji nie podejmuj kierując się wyglądem, a koniecznie zapoznaj się z specyfiką rasy i przeczytaj wszystko, co możliwe na temat tych wyjątkowych psów.

Możliwe, że już za chwilę dołączysz  do grona opiekunów, pozytywnie zakręconych na punkcie rudzielców z pręgą na grzbiecie, o majestatycznym wyglądzie!

Rhodesian ridgeback, więcej na jego temat znajdziesz w dziale o rasie

Dużo niezbędnych informacji dla przyszłych opiekunów można znaleźć w internecie, na stronach klubów rasy RR. Książki dedykowane rodezjanom, to przede wszystkim cenne źródła informacji, niestety na chwilę obecną nie ma żadnej pozycji w języku polskim.
Na naszej stronie na razie można znaleźć podstawowe informacje lecz  stale jest i będzie rozbudowywana. Natomiast zawsze bardzo chętnie porozmawiamy o rasie, więc jeśli masz pytania z przyjemnością na nie odpowiemy!

Nasze psy żyją z nami w naszym domu, są naszą radością i członkami naszej rodziny. Pragniemy, aby nasze szczenięta trafiły do rodzin, które są przekonane, że pragną mieć psa i to rodezjana, znają specyfikę rasy, które są w stanie zapewnić należytą opiekę na wiele lat, wychowanie, troskę, a wybrana rasa pasuje do ich stylu życia oraz ich samych.
Rodezjany to psy, które źle znoszą samotność i izolację, nie maja warunków fizycznych ani predyspozycji rasowych, by przebywać na zewrzątrz w kojcu. Rodezjan musi być przy swoim człowieku, którego uwielbia, zatem musi mieszkać w domu, przez izolację na zewnątrz można zmarnować jego cudowną, rodezyjską naturę!

Jeśli chcesz rodezjana upchnąć w kojcu na zewnątrz – daruj sobie i nie dzwoń do nas!

Dobro i przyszłość naszych  szczeniąt jest dla nas najważniejsze, są odchowywane w najlepszych dla nich warunkach, odpowiednio żywione i socjalizowane. Dbamy o ich rozwój psychomotoryczny. Zatem nim nas opuszczą i pojadą do swoich nowych rodzin – pragniemy poznać w miarę możliwości przyszłych opiekunów.


W 3 dobie życia szczeniąt wprowadzamy Program Wczesnej Stymulacji Neurologicznej.

W 5 tygodniu życia rozwijają się temperamenty u szczeniąt. Przebywając z nimi czasły czas jesteśmy w stanie zaobserwować ich cechy i pewne predyspozycje, by móc orientacyjnie określić ich osobowość i temperament, a tym samym lepiej dopasować do preferencji nowych opiekunów.

Szczenięta powędrują do swoich do nowych domów po ukończeniu 8-go tygodnia życia,  po zakończeniu odpowiedniego programu profilaktycznego, zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień, odrobaczone, zachipowane oraz po przeglądzie miotu przeprowadzonym przez komisję oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Zatem, decydując się na szczenię otrzymacie od nas:

  • rzetelną informacje o psiaku,  jego stanie zdrowia, ewentualnych wadach, które dyskwalifikują je wystawowo, bądź pod kątem  hodowli;
  • umowę sprzedaży psa, w której określone są szczegółowe warunki, dotyczące wymogów i obowiązków dla obu stron;
  • metrykę psa, na podstawie której Związek Kynologiczny w Polsce wystawia rodowód oraz kserokopie wyników badań rodziców;
  • książeczkę zdrowia psa oraz wyprawkę
  • szczegółowe informacje na temat żywienia, profilaktyki szczepiennej, socjalizacji, wychowania, treningu itd;
  • oraz naszą gwarancję, że będziemy w stałym kontakcie, bez względu na wiek psa

Czego oczekujemy od Was?

Przede wszystkim pełnej świadomości, z czym się wiąże decyzja, o przyjęciu do swojego domu czworonożnego przyjaciela!

A później:

Mądrej miłości do psa, opieki nad nim, poprzez odpowiednie żywienie, opiekę weterynaryjną, zabwę, wychowanie i szkolenie. Jednym słowy, tak jak już powyżej napisałam – dobro naszych psów jest dla nas najważniejsze, więc chcemy by miały zapewnione potrzeby bytowe, rozwojowe i wynikające ze specyfiki rasy.

Stały kontakt z nami mile widziany, a wręcz wskazany !

Jeżeli nadal jesteś zainteresowany rodezjanem oraz szczeniakiem od nas to zapraszamy do kontaktu.

Polecana literatura dla przyszłych opiekunów:

Książek na temat wychowania, szkolenia psa, czy też pierwszych, wspołnych chwil razem (gdy w naszym domu pojawia się szczenię) jest bardzo dużo. Stojąc w księgarni, czy przeglądając strony internetowe zastanawiamy się często, którą pozycję tak naprawdę wybrać? Dlatego poniżej proponuję lektury, które mam, czytałam i są warte uwagi!

Poniższe pozycje jako wręcz lektury obowiązkowe, proponują także osoby, które na co dzień zajmują się treningiem psów, a więc mają ogromną wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim praktyczną!

1. „Szczenię doskonałe”- Gwen Bailey
2. „Szkoła szczeniąt” – Gwen Bailey
3. „Jak rozmawiać z psem”- Stanley Coren
4. „Pies i człowiek” – Jean Donaldson
5. „Sygnały uspakajające”- Turid Rugaas
6. „Posłuszeństwo na co dzień”- Inki Sjosten
7. „Nasz wierny przyjaciel pies”- Patt Miller
8. „Przechytrzyć psa’- Terry Ryan
9. „Aria, do mnie! Skuteczna nauka przywołania”- Jacek Gałuszka
10. „Kliker. Podstawowe wiadomości na temat treningu z użyciem klikera”- Andrzej Kłosiński
11. „Kliker – skuteczne szkolenie psa” – Karen Pryror
12. „Najpierw wytresuj kurczaka”- Karen Pryror
Scroll to Top