Miot ‘A’ 2013

Urodzony 29.04.2013r.

9 szczeniąt: 5 psiaków, 4 suczki

Makorikori-Litter-A

“Akono”
Farmers Guardian African Akono (D)

Interchampion
Multi Champion
VICE WORLD WINNER 2009
WORLD WINNER 2011
BOB CHAMPION OF CHAMPIONS 2012 Budapest

ur. 17.07.2007
wzrost: 69 cm
waga: 43kg

wolny od dysplazji HD – A ED – 0/0
wolny od osteochondrozy OCD (- )
Dilute Status-DD
DM (Degenerative Myelopathie): N/N

uzębienie: pełne – zgryz nożycowy
umaszczenie: czerwono-pszeniczne

“Gabby”
Gabby Gayle Leo Ginger

Mł. Champion Pl
Champion Pl
III suka wystawowa 2009’
( w rankingu KRRR w Polsce)

ur. 04.06.2007
wzrost: 64 cm
waga: 38kg

wolna od dysplazji HD-A,ED-0/0
wolna od osteochondrozy OCD(-)
poziom tarczycy: w normie
Tyreoglobulina – przeciwciała: negatywna

uzębienie: pełne – zgryz nożycowy
umaszczenie: czerwono-pszeniczne

Z wielką radością informujemy, iż na wiosnę 2013 roku planujemy kolejny miot w naszej hodowli!

Matką szczeniąt zostanie Gabby Gayle Leo Ginger! Gabby jest Mł. Championem Polski, Championem Polski, a przede wszystkim jest matką wspaniałych psów z pierwszego miotu ‘W’. Rodezjanów w doskonałym typie, o fantastycznych temperamentach i charakterach.
Gabby jest fajnym, rodzinnym psem, jest podatna na szkolenie i zawsze chętna do aktywnej pracy, skupiona na przewodniku. Lubi agility, tropienie i aportowanie. Jest suczką w świetnym typie, o doskonałym eksterierze ( III suka wystawowa 2009 roku, w rankingu ówczesnego Klubu Rasy Rhodesian Ridgeback w Polsce)

Więcej informacji na temat Gabby znajdą Państwo w zakładce ‘Nasze psy

Ojcem przyszłego miotu zostanie Farmers Guardian African Akono!
Akono jest przepięknym psem, doskonałym przedstawicielem rasy, to typ rodezjana, jaki uwielbiam!! Pies pełen ekspresji, o doskonałym eksterierze, świetnej psychice i temperamencie.

Ponadto Akono na swoim koncie posiada wiele zaszczytnych tytułów Interchampion, Multi Champion, Zwycięzca Świata 2011’. Zainteresowanych jego osiągnięciami odsyłam tutaj
Akono jest synem słynnego ICH, Multi CH Ikimba Waitimu Zw Świata 2010’ (ojciec miotu W) jego przodkowie, to głównie championy wywodzące się z słynnych australijskich, amerykańskich i afrykańskich hodowli.

Potomstwo Akono, podobnie jak potomstwo jego ojca to rodezjany z klasą, w doskonałym typie, cieszące się dobrym zdrowiem, świetną budową anatomiczną, eleganckie, odnoszące sukcesy na ringach w wielu krajach. Wszystkich zaiteresowanych poznaniem Akono oraz jego potomstwa, odsyłam na stronę www.africanakono.de

Planowane skojarzenie, to kontynuacja mojej pracy hodowlanej. Obserwując psiaki z miotu W, ich doskonały typ, temperamenty, anatomię, pragnęłam pozostać przy tej linii, by zachować pożądane cechy u szczeniąt, stąd wybór Akono na ojca przyszłego miotu.
Mam nadzieję, iż planowane skojarzenie Gabby & Akono, psów o świetnych walorach, dobrej psychice, świetnej anatomii będzie owocne i będziemy się cieszyć zdrowymi i pięknymi rudzielcami:)

Spodziewamy się wyrównanego eksterierowo miotu, szczeniąt o pięknych głowach, mocnej kości, czerwono-pszenicznym umaszczeniu, głębokich klatkach piersiowych, dobrze kątowanych kończynach.

Oboje rodzice są przebadani pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych oraz osteochondrozy i są wolni od tych schorzeń.

Cieszymy się na spotkanie, które jest planowane w lutym 2013 roku.

1 marca 2013

Wczoraj wieczorem wróciliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi! W dniach 25-28 lutego przebywaliśmy z wizytą w Niemczech!

Gabby w terminie dostała cieczkę i nasze plany hodowlane zaczęły stawać się coraz bardziej realne! Tydzień później zaczęliśmy przygotowania do wyjazdu począwszy od oznaczania poziomu progesteronu, który odpowiednio wzrastał, aż nadszedł ten dzień, kiedy zapakowaliśmy samochód i udaliśmy się do Sulzbach prawie pod francuską granicę, gdzie mieszka przesympatyczna rodzina Reiter Petra i Wolfgang z Akono!

We wtorek po południu przyjechaliśmy na pierwsze spotkanie, Akono z wielkim entuzjazmem powitał Gabby! Jego dżentelmeńskie zaloty zostały chętnie przyjęte i odwzajemnione przez Gabby:) Kolejnego dnia wizyty u Akono, Gabby już wyczekiwała go na tarasie:)

Nasze plany hodowlane stały się jeszcze realniejsze!:)

Jestem pod wielkim wrażeniem Akono, jest cudownym i słodkim psem!

Mam nadzieję, że nasze trudy zostaną zwieńczone wspólną radością z narodzin zdrowych i uroczych szczeniąt!!

Petra, Wolfgang bardzo Wam dziękuję za miłe i ciepłe przyjecie, za zaufanie i życzliwość dla nas!

27.02.2012- II spotkanie Gabby i Akono

26.02.2012-I spotkanie Gabby i Akono

12.02.2013- I dzień cieczki

Termin narodzin miotu to okolice końca kwietnia!

Trzy pokolenia wspaniałych rodezjanów !!

Trzy pokolenia Zwycięzców Świata!

2010 – Ikimba Waitimu ‘Wantu’- ojciec naszego miotu ‘W

2011 – Farmers Guardian African Akono – syn Wantu, przyszły ojciec planowanego miotu ‘A’

2012 – Red Wheaten Akani – syn Akono!

3GenerationWinner
m-A-001

Miot ‘A’ jest już na świecie!! 29 kwietnia w wyniku cesarskiego cięcia na świat przyszło 9 szczeniąt, 5 chłopców i 4 dziewczynki!!
Szczenięta są zdrowe, żywotne, mają prawidłowy, silny odruch ssania, urodziły się z bardzo dużą masą urodzeniową, pięć szczeniąt waga powyżej 600gr, pozostałej czwórce niewiele brakowało do 600gr:)
Miot jest ładny, wyrównany, wszystkie szczenięta mają ładne pręgi, u jednego chłopca dodatkowy wicherek, pozostała ósemka zapowiada się wystawowo, umaszczenie typowe, białe znaczenia u dwóch szczeniąt minimalne, reszta szczeniąt o umaszczeniu jednolitym. Nie posiadają wad anatomicznych, brak zrostów w ogonie i innych możliwych wad widocznych na tym etapie życia. Niestety u jednej suczki wystąpił Dermoid Sinus (zatoka skórzasta). Po zakończeniu profilaktyki szczepiennej zostanie przeprowadzona pełna diagnostyka oraz zostanie przeprowadzony zabieg chirurgiczny. Będziemy śledzić rozwój maluchów i na bieżąco informować o ich rozwoju.

Tym razem poród siłami natury okazał się niemożliwy, akcja porodowa u Gabby w pewnym momencie przestała przebiegać prawidłowo, więc pojechaliśmy do kliniki. Na miejscu potwierdziły się moje przypuszczenia, pierwsze z szczeniąt zaklinowało się w rogu macicy i swoim ułożeniem uniemożliwiało prawidłowy poród, a dalsze czekanie mogłoby zakończyć się fatalnie, zarówno do Gabci jak i szczeniąt!;
Na szczęście już jesteśmy w komplecie, Gabby i jej maluchy mają się dobrze. Gabby tylko doszła do siebie, to od razu pięknie zajęła się szczeniakami, ale dla mnie to żadna nowość, to suka, która ma niesamowity instynkt macierzyński, jest cudowna! Jeszcze dzisiaj jesteśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi:)

Galeria szczeniąt

kliknij w zdjęcia poniżej

1 tydzień

2 tydzień

3 tydzień

4 tydzień

5 tydzień

6 tydzień

7 tydzień

9 tydzień

10 tydzień

11 tydzień

ASANI AKONO

AJABU AKONO

ATI KAYIN

AJAMU JABARI

AKINLANA IMANI

ASALI IPYANA

ANGAVU LULU

ASABI PENZIMA

AWENA HANUNI

Miot ‘A’ w nowych domach

ASANI AKONO
“Odi

AJABU AKONO
“Aki”

ATI KAYIN
“Ati

AJAMU JABARI
“Feo”

AKINLANA IMANI
“Orion

ASALI IPYANA
“Akina”

ANGAVU LULU
“Lulu”

ASABI PENZIMA
“Lara”

AWENA HANUNI
“Wena”

Scroll to Top