Miot ‘G’ 2022

Urodzony 05.01.2022r.

10 szczeniąt: 6 psiaków 4 suczek

“Kubi”
GIACOBBE AKONO Z VALDSTEJNSKYCH LIP

O: WW, MCh, C.I.B, GCh. FARMERS GUARDIAN AFIRICAN AKONO
M: MCh. C.I.B GCh. ELIVIANN Z VALDSTEJNSKYCH LIP

Junior Champion of Poland
CLUB CKRR Champion
Champion of Czech Republic
2 place the most beautiful head KV ČKRR 2014, 2016
3 place the most beautiful ridge KV ČKRR 2015
1 place the most beautiful head KV SKCHR 2017
3 place the most beautiful ridge KV SKCHR 2017

Candidate for:
INTERNATIONAL CHAMPION C.I.B
Champion of Poland
Champion of Ukraine

ur. 23.04.2013
wzrost: 67 cm

HD A/A, ED 0/0, OCD – NEG,
LTV NEG, SA. NEG
DM N/N – CLEAR, JME CLEAR
HAEMOPHILIA  B– CLEAR, RIDGE R/R,

skany wyników na stronie:

GIACOBBE AKONO

uzębienie: pełne – zgryz nożycowy
umaszczenie: czerwono-pszeniczne

“Rózia”
MERCEDES MALU MAKORIKORI

O: MCh, C.I.B. MACUMAZAHN
QWANDOYAS TOP GUN
M: Mł.Ch.PL Ch.PL LUBAYA MANGA Makorikori

INTERNATIONAL CHAMPION C.I.B. & MULTICHAMPION
Junior Champion of Poland
Champion Of Poland
Grand Champion of Poland
Winner of Poland 2019
Grand Champion of Montenegro
Champion of Montenegro
Champion of BiH
Champion of the Balkans
CRUFTS Qualification 2020
Candidate for:
Champion of SK

 

ur. 17.07.2017
wzrost: 65 cm

HD A/A, ED 0/0, OCD – NEG,
SA – NEG, LTV – 0, DM N/N- CLEAR
JME – CLEAR, HAEMOPHILIA B– CLEAR,
B- LOCUS – B/B, DILUTION LOCUS – D/D,
DNA profile, Tyroid – normal

 

uzębienie: pełne – zgryz nożycowy
umaszczenie: czerwono-pszeniczne

Z wielką radością informujemy, że planujemy kolejny miot w naszej hodowli!

Matką szczeniąt zostanie po raz drugi , nasza ukochana i przepiękna MERCEDES MALU Makorikori – domowo nazywana Rózią!

Córka mojej ‘Lu’ – Lubaya Manga Makorikori i przystojnego Australijczyka Mavericka – miot M – z tego miotu doczekaliśmy się przepięknych szczeniąt, z których wyrosły równie piękne, mądre i do tego utytułowane rodezjany.

Mercedeska,  jest absolutnie cudownym psem rodzinnym – radosna, kochana przylepa!  Bezproblemowa w stosunku do otoczenia, ludzi czy innych zwierząt. Na spacerach torpeda i istny żywioł, uwielbia grać w piłkę, aportuje, natomiast nie lubi wody.  W domu kanapowiec, czyli typowy rodezjan. Cieszy się doskonałą kondycją i zdrowiem, co potwierdzają jej liczne badania, również genetyczne,  wyniki badań dostępne są tutaj:

BADANIA

Mercedes,  poza cudownym charakterem, jest również  doceniana na ringach wystawowych. Jest bardzo ładną przedstawicielką rasy, suczką średniej budowy, o doskonałej anatomii i świetnym, wydajnym ruchu. Ma przepiękny wyraz, ładną głowę i ciemne oczy.

Na swoim koncie ma sporo sukcesów wystawowych, jest Młodzieżowym Championem Polski, Championem Polski, Grand Championem Polski, Multi Championem, Grand Championem Montenegro, Międzynarodowym Championem Piękności C.I.B.,  Zwycięzcą Polski – Kielce 2019 rok.

Ponadto moja ukochana Rózia jest już wspaniałą matką 11 cudnych szczeniąt – miot B, z którego w naszym domu została Bella oraz Baas u mojego syna.

Na ojca planowanego miotu wybrałam wyjątkowego dla mnie reproduktora, a mianowicie GIACOBBE AKONO Z Valdstejnskych Lip, domowo  ‘Kubi’.

Kubiego znam właściwie od szczeniaka, najpierw śledziłam jego rozwój na stronie, a nieco później spotykałam go na ringach wystawowych.

Giacobbe jest rodezjanem w doskonałym typie, który kocham i  utrwalam w hodowli od lat. Cechą dla mnie niezwykle ważną jest  to, że Kubi ma fantastyczny charakter i świetny temperament, jest miłym, rodzinnym psem. O jego walorach eksterierowych można by też  długo pisać, ma piękny wyraz, doskonałą, szlachetną głowę, świetny format i kątowania kończyn, wydajny ruch, piękne czerwono- pszeniczne umaszczenie, te cechy doskonale przekazuje potomstwu.

Jest sprawdzonym i sprawnym reproduktorem, ojcem licznego, zdrowego oraz pięknego potomstwa w całej Europie. On sam cieszy się świetnym zdrowiem i doskonałą kondycją. Wielokrotny zwycięzca wystaw, w tym klubowych, jest Mł. Championem Polski, Championem Czech oraz Championem CKRR.

Te wspaniałe cechy fizyczne jak i psychiczne przyszłych rodziców chcielibyśmy widzieć również u naszych szczeniąt, stąd skojarzenie tej wspaniałej pary rodzicielskiej Giacobbe i Mercedeski.

Ponadto ojcem Giacobbe jest słynny Farmers Guardian African Akono, jego dziadkiem legendarny Ikimba Waitimu. Ci dwaj jego przodkowie, to wybitne rodezjany i bardzo bliskie mojemu sercu, a szczególnie Wantu – Ikimba Waitimu.

 Zarówno Akono jak i Wantu,  miały wielce pozytywny wpływ również na moją hodowlę. Po tych reproduktorach, w mojej hodowli szczęśliwie doczekałam się zdrowych i pięknych szczeniąt, z których wyrosły mądre i utytułowane rodezjany. Miot W przyszedł na świat 2010 roku oraz miot A w 2013 roku.

Miot W – ze skojarzenia mojej Gabby i Wantu będzie dla mnie zawsze wyjątkowy i  szczególnie bliski mojemu sercu, gdyż był to pierwszy miot z przydomkiem Makorikori. Z tego miotu, w naszym domu została moja ukochana Waśka – Waceera Ajia Makorikori.

Dzisiaj  Mercedes – wnuczka mojej Waśki  i Giacobbe – wnuk Wantu –  zostaną rodzicami planowanego miotu G.

Rodowód planowanego miotu, to połączenie  linii australijskich i europejskich. Znajdziemy w nim wielu wybitnych przedstawicieli rasy cenionych na całym świecie.

Rodzice miotu przebadani są pod kątem dysplazji stawów biodrowych HD i łokciowych ED, osteochndrozy OCD, spondylozy i są wolni od tych schorzeń. Mają wykonane również badania genetyczne w kierunku JME ( młodzieńcza padaczka miokloniczna) DM (mielopatia degerenacyjna),  są wolni od tych schorzeń.

Z Klarą Oliwową, właścicielką Giacobbe bardzo cieszymy się ze skojarzenia tej wspaniałej pary!!

Spodziewamy się wyrównanego eksterierowo miotu, zdrowych i pięknych szczeniąt, których narodzin będziemy oczekiwać w styczniu  2022 roku.

Rodziny zainteresowane szczeniakiem z planowanego skojarzenia zapraszamy do kontaktu!

Z wielką radością informujemy, że miot G jest już na świecie!!

Nasza ukochana Rózia urodziła 10 zdrowych i cudnych szczeniąt! Mamy 6 chłopaków i 4 dziewczynki!
Poród rozpoczął się 5 stycznia w 61 dniu ciąży. O godzinie 14:45  przywitaliśmy pierwszą dziewczynkę, a ostatnią przed godziną 3 nad ranem. Poród siłami natury, akcja porodowa była prawidłowa i sprawna, Rózia jest fantastyczna  Maluchy i nasza dzielna mamuśka mają się dobrze, Rózia karmi i doskonale matkuje swojemu potomstwu!

Szczenięta są zdrowe i silne, miot jest wyrównany pokrojowo i wagowo. Masy urodzeniowe szczeniąt są piękne i wyrównane od 400 g do 500 g. Wszystkie szczenięta mają pręgi, 2 dziewczynki i jeden chłopak – wada pręgi, reszta szczeniąt prawidłowe, piękne pręgi. Szczenięta mają ładne, czerwono- pszeniczne umaszczenie, kilka z nich ma białe znaczenia na klatce piersiowej. Nie posiadają wad anatomicznych, nie stwierdzono DS (dermoid sinus) oraz innych możliwych wad, widocznych na tym etapie życia.

Będziemy śledzić rozwój maluchów i informować na bieżąco.

1 tydzień

2 tydzień

3 tydzień

4 tydzień

5 tydzień

6 tydzień

7 tydzień

8 tydzień

9 tydzień

GRANT GAYLE

GHIRO HERO

GORDON OZZY

GARRETT ROY

GASTON VIGGO

GILBERT VINCE

GINNY ROSE

GLORIA VIVIEN

GAIA MARDJANI

GRACE YANI

Miot G w nowych domach

Scroll to Top