Nowości O nas Hodowla
Literatura Rozmaitości Ksiega Linki Kontakt
Nasze szczenięta

 

Jeżeli jesteś miłośnikiem rasy, bądź jesteś zainteresowany  rasą Rhodesian Ridgeback, to przypuszczalnie masz już pojęcie, co to za psiak, z tego RR-a !

Jeśli jednak, tylko spodobał Ci się pies rasy Rhodesian Ridgeback, to koniecznie przeczytaj wszystko, co możliwe na temat tych wyjątkowych psów, a możliwe, że za chwilę dołączysz  do  grona  pozytywnie zakręconych na punkcie rudzielców z pręgą na grzbiecie, o  majestatycznym wyglądzie!

Rhodesian ridgeback, więcej na jego temat znajdziesz w dziale o rasie.

Dużo niezbędnych informacji dla przyszłych właścicieli Ridgebacków, znajduje się na stronie Klubu Rasy Rhodesian Ridgeback, do którego należymy.
Ponadto  internet, książki to także cenne źródła informacji, z których można wiele się dowiedzieć.
Na naszej stronie na razie można znaleźć podstawowe informacje lecz  stale jest i będzie rozbudowywana.

Nasze psy żyją z nami w naszym domu, są naszą radością i członkami naszej rodziny. Pragniemy, aby nasze szczenięta trafiły przede wszystkim do rodzin, które są przekonane, że pragną mieć psa i to rodezjana, są w stanie zapewnić należytą opiekę na wiele lat, wychowanie, troskę, a wybrana rasa pasuje do ich stylu życia oraz ich samych.
Jestem także przekonana, iż trzymanie rodezjana w kojcu na zewnątrz nie wyjdzie mu to na dobre, ridgebacki to psy, które źle znoszą samotność  i izolację, w ten sposób można jedynie zmarnować jego cudowną naturę! Jeśli chcesz rodezjana upchnąć w budzie, daruj sobie i nie dzwoń do nas!

 

Dobro i przyszłość naszych  szczeniąt jest dla nas najważniejsze, dlatego też są odchowywane w najlepszych dla nich warunkach, odpowiednio żywione i socjalizowane, ponadto pragniemy poznać w miarę możliwości przyszłych właścicieli.
W 3 dobie życia szczeniąt wprowadzamy Program Wczesnej Stymulacji Neurologicznej, ponadto w 7 tygodniu życia maluchy mają  wykonane testy psychiczne PAT (Volharda),  które pozwalają orientacyjnie określić ich osobowość i temperament, a tym samym lepiej dopasować do preferencji  nowych właścicieli.

Psiaki powędrują do nowych domów po ukończeniu 8-go tygodnia życia,  po zakończeniu odpowiedniego programu profilaktycznego, zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień, odrobaczone, zachipowane oraz po przeglądzie miotu w Związku Kynologicznym.

Szczenięta z naszych miotów będą pochodzić zawsze ze skojarzeń, po rodzicach  spełniających wszelkie dodatkowe  wymogi hodowlane Klubu Rasy Rhodesian Ridgeback w Polsce.

***

 Zatem, decydując się na szczenię otrzymacie od nas:

  • rzetelną informacje o psiaku,  jego stanie zdrowia, ewentualnych wadach, które dyskwalifikują je wystawowo, bądź pod kątem  hodowli;
  • umowę kupna-sprzedaży psa, w której określone są szczegółowe warunki, dotyczące wymogów i obowiązków dla obu stron;
  • metrykę urodzenia, na podstawie której Związek Kynologiczny wystawia rodowód oraz kserokopie wszystkich dodatkowych  dokumentów związanych z miotem;
  • książeczkę zdrowia oraz małe co nieco, w postaci wyprawki
  • szczegółowe informacje na temat  dalszego postępowania, po przyjeździe do domu, sposobu karmienia, wychowania, szkolenia, czy wystawiania;
  • oraz naszą gwarancję, że będziemy w stałym kontakcie, bez względu na wiek;

 

Czego oczekujemy od Was?

Przede wszystkim pełnej świadomości, z czym się wiąże decyzja o nabyciu psa!

A później:

Mądrej miłości do psa, opieki nad nim, odpowiedniego szkolenia, żywienia, jednym słowy, tak jak już powyżej napisałam dobro szczeniąt jest dla nas najważniejsze i tego też oczekujemy od Państwa.

Stały kontakt z nami mile widziany a wręcz wskazany !

Jeżeli   nadal jesteś zainteresowany rasą oraz  szczeniakiem od nas  to zapraszam do kontaktu.

**


© Izabela Gołąb - Hodowla Rhodesian Ridgeback | Projekt Ane-Mon 2009 |Wszelkie prawa zastrzeżone
Klub RRFCIZKwP*